Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – wydarzenia

Pracownicy – wydarzenia

Hop On – nowy instrument pakietu Widening Horyzontu Europa. Spotkanie informacyjne
  • 14.03.2023

Centrum Obsługi Projektów AGH we współpracy z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące instrumentu Hop On w ramach programu Horyzont Europa. Wydarzenie odbędzie się 14 marca 2023 r. w godz. 10.00–11.00 na platformie Clickmeeting.

Hop On to instrument mający na celu zwiększenie uczestnictwa partnerów z krajów „wideningowych” w projektach tematycznych adresowany do konsorcjów projektowych finansowanych w ramach filaru II lub EIC Pathfinder programu Horyzont Europa z podpisaną umową grantową, ale bez partnera z kraju „wideningowego”, a także do podmiotów z krajów „wideningowych”, które chciałyby dołączyć do już istniejących konsorcjów.

Rejestracja

kraje wideningowe (ang. widening countries)

Grupa krajów, dla których poziom badań i innowacji (mierzony odpowiednimi wskaźnikami liczbowymi) jest mniejszy od średniego poziomu UE. Podmioty/instytucje z krajów „wideningowych” uprawnione są do brania udziału w konkursach z obszaru Widening Participation and Spreading Excellence w roli koordynatorów.

Do krajów „wideningowych” zalicza się:

  • kraje UE: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Łotwa, Litwa, Malta, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja i Słowenia;
  • kraje stowarzyszone (po zakończeniu procedury stowarzyszenia): Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Kosowo, Mołdawia, Czarnogóra, Maroko, Macedonia Północna, Serbia, Tunezja, Turcja, Ukraina;
  • terytoria zamorskie Francji, Hiszpanii i Portugalii: Gujana Francuska (FR), Gwadelupa (FR), Martynika (FR), Majotta (FR), Wyspa Reunion (FR), Wyspa Św. Marcina (FR), Wyspy Kanaryjskie (ES), Azory (PT), Madera (PT).

 

Stopka