Znamy wyniki najnowszego rankingu NTU

Akademia Górniczo-Hutnicza utrzymała trzecią pozycję wśród polskich szkół wyższych oraz pierwszą wśród polskich uczelni technicznych w ogólnym zestawieniu rankingu National Taiwan University (NTU).

AGH została także sklasyfikowana w następujących naukowych kategoriach tematycznych:

• Mechanical Engineering – pozycja 237,
  • Materials Science – pozycja 299,
  • Computer Science – przedział 351-400,
  • Electrical Engineering – przedział 351-400.

Ponadto w dziedzinie „Engineering”, w której znalazły się tylko dwie polskie uczelnie, AGH uplasowała się w przedziale 351-400.

Ranking NTU tworzony jest na podstawie publikacji oraz cytowań. Należy do najbardziej prestiżowych obok Academic Ranking of World Universities (lista szanghajska), Times Higher Education, QS University Ranking i U.S. News & World Report's Rankings. W tegorocznym zestawieniu znalazło się ponad 800 uczelni, które mogą pochwalić się widocznym międzynarodowym dorobkiem naukowym. Ranking podzielony jest na sześć ogólnych dziedzin naukowych oraz 14 tematycznych.

Szczegółowe wyniki rankingu NTU 2018: