17.09.2020

Złoto dla AGH w pierwszych w historii Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju


fot. Biuro prasowe AZS

fot. AZS AGH Kraków, sekcja unihokeja

Drużyna AGH wywalczyła złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju. Sportowcy AZS AGH Kraków zdobyli także nagrody indywidualne: Klaudia Jachymiak została najlepszą bramkarką turnieju, a Rafał Żabówka najlepszym zawodnikiem. Warto podkreślić, że mistrzostwa w unihokeju znalazły się w kalendarzu AMP po raz pierwszy.

W półfinale zawodnicy AGH pokonali reprezentację Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie 13:5. W starciu finałowym nasi zawodnicy zmierzyli się z Uczelnią Państwową im. Jana Grodka z Sanoka. O wyniku meczu zdecydowały karne. Drużyna AGH zwyciężyła (7:6) dzięki rewelacyjnej postawie bramkarki Klaudii Jachymiak.

Czuję się fantastycznie. To był bardzo ciężki i bardzo wyrównany mecz, a do tego karne. Przez całe spotkanie czuć było huśtawkę emocji, od złości do radości. Koniec jest jednak wspaniały. Podczas karnych bardzo pomaga adrenalina – powiedziała bramkarka.

W meczu o trzecie miejsce Politechnika Rzeszowska pokonała AWF Warszawa w rzutach karnych.

Unihokej jest jedną z trzech dyscyplin włączonych w tym roku do programu Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody rozegrane były w formule Swiss, w której gra się toczy na mniejszym boisku, w zespołach mieszanych liczących po trzech graczy w polu. Przez cały czas na boisku – jako rozgrywający – musi być przynajmniej jedna kobieta i jeden mężczyzna. Mieszane składy zapewniają większą dynamikę spotkań i większą liczbę goli.

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju odbyły się w Warszawie w dniach 14-16 września 2020 r. W zawodach wzięło udział 124 zawodników z 14 uczelni.