Zdjęcie przedstawia zespół graczy unihokeja z AGH po ceremonii medalowej. W rzędzie stoi obok siebie sześciu mężczyzn, poniżej w pozycji kucznej - pięć kobiet. Wszyscy są tak samo ubrani: czarne t-shirty, czarne spodenki, sportowe obuwie. Na szyi każdego zawodnika i zawodniczki wisi medal. Przed zawodnikami, na podłodze postawiony jest puchar oraz dyplom. Zdjęcie wykonano w hali sportowej.

fot. Marcin Selerski

Wicemistrzostwo AGH w unihokeju

Drużyna AZS AGH wywalczyła wicemistrzostwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju.

Nasi sportowcy zostali również wyróżnieni tytułami:

• Rafał Żabówka – MVP (ang. most valuable player), czyli najbardziej wartościowy gracz turnieju,
  • Klaudia Jachymiak – najlepsza bramkarka,
  • Martyna Panek – najlepsza obrończyni.

Zawody odbyły się w dniach 21–24 kwietnia 2022 r. na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wzięli w nich udział reprezentanci 30 uczelni, podzieleni na osiem grup. Zespoły składały się z mężczyzn i kobiet – na parkiecie musiało jednocześnie przebywać trzech graczy plus bramkarz, w tym przynajmniej jedna kobieta lub jeden mężczyzna.

Klasyfikacja generalna uczelni (pierwsza dziesiątka):

1. Politechnika Gdańska
2. Akademia Górniczo-Hutnicza