Sukces studenta AGH w konkursie „e-point SA”

w VII edycji konkursu „e-point SA” na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii JAVA laureatem 3 miejsca został absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, Rafał Sadłowski.

Nagrodzona praca magisterska pt. „Praktyczna weryfikacja użyteczności standardu HTML5 w multimedialnej komunikacji interaktywnej” to kompilacja najnowszych technologii dostępnych w przeglądarkach internetowych, które są dostępne pod wspólnym szyldem HTML5. Nie jest to wyłącznie przegląd nowinek, a zdecydowanie twórcza kombinacja, która zaowocowała systemem o nowej wartości funkcjonalnej dla użytkowników. Autorowi pracy udało się zbudować aplikację, która umożliwia wspólne przeglądanie stron internetowych oraz wspólne wykonywania działań na takich stronach (co-surfing, co-browsing). Dzięki wykorzystaniu możliwości HTML5 nie było potrzeby stosowania żadnych dodatkowych mechanizmów czy rozszerzeń po stronie przeglądarki internetowej, które z reguły pojawiają się w tego rodzaju rozwiązaniach.

Konkurs został zorganizowany przez firmę „e-point SA”. Jego celem jest zainteresowanie studentów technologią Java/J2EE oraz tworzeniem systemów transakcyjnych dostępnych w Internecie.