07.11.2016

„Con Fuoco” z nagrodą ProJuvenes


Miło nam poinformować, że Chór i Orkiestra Smyczkowa „Con Fuoco” AGH otrzymał nagrodę ProJuvenes w kategorii Kultura Studencka.

Plebiscyt ProJuvenes jest organizowany przez Parlament Studentów RP od 2013 r., a jego głównym celem jest nagrodzenie osób, firm i instytucji, które odznaczają się dobrą współpracą z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych. 

Uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia odbyła się 4 listopada 2016 r. w Warszawie, a nagrodę w kategorii Kultura Studencka dla AGH w imieniu „Con Fuoco” odebrały Malwina Janoska i Karolina Dadun. W konkursie przyznano także nagrody w kategoriach: Dziennikarz roku, Juwenalia, Media Studenckie, Naukowy Projekt, Organizacje Pozarządzowe, Studencki Projekt Roku oraz Studia bez barier.

Wydarzenie, które organizujemy po raz czwarty, ma za zadanie wspierać pozytywną atmosferę wokół studiów i studentów. Podczas tegorocznej edycji chcemy wyróżnić nie tylko dziennikarzy i przedstawicieli biznesu wspierających nasze środowisko, ale także samych żaków, którzy niejednokrotnie tworzą wspaniałe inicjatywy i projekty – powiedział Ariel Wojciechowski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

„Con Fuoco” to uczelniany Chór i Orkiestra Smyczkowa Akademii Górniczo-Hutniczej. Założony w 2009 r. zespół tworzy ponad 40 studentów i absolwentów uczelni, a miejscem prób dla artystów jest Studio Muzyczne Kotłownia. Dyrygentem chóru jest Diana Mrugała-Gromek. W repertuarze chóru znajduje się wiele utworów, od średniowiecznych psalmów, poprzez klasyczne utwory z renesansu i baroku, skończywszy na cztero lub nawet ośmiogłosowych aranżacjach muzyki współczesnej. Mimo że „Con Fuoco” jest najmłodszym chórem akademickim wśród krakowskich uczelni, już może poszczycić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.