fot. archiwum Centrum Mediów AGH

Centrum Mediów AGH nagrodzone w konkursie ProJuvenes

Miło nam poinformować, że Centrum Mediów AGH zwyciężyło w kategorii „media studenckie” w nagradzającym najlepsze inicjatywy, projekty i organizacje studenckie konkursie ProJuvenes. Jury oraz internauci docenili wkład redakcji MINE TV, RADIO17,BIS AGH oraz KSAF w budowanie wspólnoty akademickiej, promowanie aktywności studenckiej, a także rzetelność i różnorodność realizowanych materiałów. Wyniki konkursu ogłoszono 25 listopada br. podczas uroczystej gali.

Centrum Mediów AGH (CM AGH) jest unikatową w skali kraju organizacją studencką, która zrzesza cztery ściśle współpracujące ze sobą redakcje: Radio17, Biuletyn Informacyjny Studentów, Krakowską Studencką Agencję Fotograficzną oraz telewizję MINE TV. Członkowie organizacji mają dostęp do nowoczesnych pomieszczeń oraz profesjonalnego sprzętu, dzięki którym mogą rozwijać swoje talenty związane z działalnością medialną i artystyczną. W CM AGH realizowane są audycje i spoty radiowe, redagowane artykuły, tworzone materiały filmowe oraz graficzne, jak również profesjonalne zdjęcia. Starsi członkowie prowadzą także warsztaty i szkolenia oraz dzielą się swoją wiedzą podczas licznych podróży. Osoby działające w organizacji mają możliwość ścisłej współpracy z jednostkami odpowiedzialnymi za działania promocyjne AGH, współtworząc w ten sposób wizerunek uczelni.

MINE TV to telewizja studencka i filmowe studio produkcyjne AGH. Członkowie redakcji tworzą relacje filmowe z wydarzeń odbywających się na uczelni, teledyski, filmy dokumentalne i spoty promocyjne, przeprowadzają sondy. Redakcja znana jest m.in. z oficjalnych relacji z Juwenaliów AGH i Juwenaliów Krakowskich oraz oficjalnych spotów promocyjnych uczelni.

Internetowe RADIO17 nadawane jest bez przerwy, nawet w czasie wakacji. Autorskie audycje powstają w profesjonalnym studiu nagraniowym oddanym do dyspozycji członków redakcji. W skład radia wchodzą redakcje: programowa, informacyjna, muzyczna, techniczna i promocyjna. Członkowie redakcji działają wszechstronnie: przeprowadzają wywiady z gwiazdami, realizują filmowe i radiowe sondy studenckie, prowadzą Juwenalia oraz blog muzyczny.

Fotografowie KSAF AGH są obecni na wszystkich najważniejszych wydarzeniach w AGH. Fotografują również imprezy odbywające się na Miasteczku Studenckim AGH – koncerty w okolicznych klubach, zawody sportowe i oczywiście Juwenalia. Członkowie redakcji dysponują w pełni wyposażonym studiem fotograficznym oraz ciemnią, w której uczą się wywoływać zdjęcia analogowe.

BIS AGH, czyli Biuletyn Informacyjny Studentów AGH, towarzyszy studentom i studentkom od niemal ćwierć wieku. BIS to nie tylko lata tradycji, ale przede wszystkim ludzie, którzy dzięki redakcji otrzymali okazję do rozwijania własnych zainteresowań.

Do Centrum Mediów mogą dołączyć studenci i studentki AGH o różnych zainteresowaniach i umiejętnościach. Organizacja ma im do zaoferowania całą gamę stanowisk związanych z branżą kreatywną – od realizatorów dźwięku, redaktorów, specjalistów od marketingu i organizacji wydarzeń, po operatorów filmowych. Rekrutacja prowadzona jest na początku każdego semestru.