30.05.2012

Centrum Informatyki AGH z tytułem „Budowa Roku 2011”

Centrum Informatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie otrzymało tytuł „Budowy Roku 2011” w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.


Rozstrzygnięty 29 maja konkurs, współorganizowany przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, ma na celu „wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne”. Pod uwagę brano inwestycje zrealizowane nie później niż do końca I kwartału 2012 roku. Laureaci otrzymali nagrody I, II i III stopnia oraz dyplomy uznania.

 

Otwarte 28 marca br. Centrum Informatyki AGH - wyróżnione wraz z czternastoma innymi budynkami nagrodą I stopnia - to jedna z czterech dużych inwestycji naukowo-dydaktycznych, które w tym roku wzbogacą kampus Akademii Górniczo-Hutniczej (pozostałe to: Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii, Centrum Ceramiki, budynek Wydziału Energetyki i Paliw). Generalnym wykonawcą gmachu była firma Mostostal Warszawa S.A., a za projekt architektoniczny odpowiedzialni byli arch. Jacek Czech, arch. Piotr Wróbel, arch. Janusz Duliński i mgr inż. Jolanta Marzec (konstrukcja). Inwestycja powstała w ciągu 27 miesięcy u zbiegu ulic Kawiory i Nawojki. Znajdują się w nim sale wykładowe, seminaryjne, laboratoria, pokoje pracowników naukowych oraz pomieszczenia administracyjne i techniczne. Powierzchnia użytkowa budynku to 10 593 m², jest on wyposażony w jedno z najnowocześniejszych okablowań strukturalnych, a także wysokiej klasy systemy telekomunikacyjne i nowoczesną serwerownię.

 

Nagrody I stopnia w konkursie PZITB, oprócz Centrum Informatyki AGH, otrzymały także m.in. budynek Prosta Tower w Warszawie, Most Rędziński przez rzekę Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia czy stadion piłkarski PGE Arena w Gdańsku.

 

Szczegółowe informacje o konkursie: www.budowaroku.pl