AGH utrzymuje najlepszą pozycję wśród uczelni technicznych w AMP sezonu 2017/2018

W sezonie 2017/2018 sportowcy z AZS AGH Kraków utrzymali najwyższą pozycję wśród uczelni technicznych oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (AMP). W klasyfikacji medalowej, tak jak w zeszłym roku, uplasowali się na piątym miejscu.

W klasyfikacji generalnej sklasyfikowano 152 uczelnie. W kończącym się sezonie odbyły się 43 Akademickie Mistrzostwa Polski w 26 dyscyplinach. Punkty zapisywane do klasyfikacji generalnej były ustalane na podstawie wyników w poszczególnych AMP. Do klasyfikacji generalnej wliczanych było 35 najlepszych wyników danej uczelni spośród wszystkich wywalczonych w całym cyklu AMP.

AZS AGH Kraków zdobył 2294,5 punktów. W minionym sezonie nasi sportowcy wywalczyli medale w klasyfikacji drużynowej w następujących dyscyplinach:

złoto

• brydż sportowy
  • koszykówka mężczyzn
  • wspinaczka sportowa kobiet

srebro

• ergometr wioślarski kobiet
  • ergometr wioślarski mężczyzn
  • narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • piłka siatkowa mężczyzn
  • pływanie kobiet
  • pływanie mężczyzn
  • szachy
  • wspinaczka sportowa mężczyzn

brąz

• biegi przełajowe mężczyzn
  • siatkówka plażowa mężczyzn

Nasi zawodnicy wielokrotnie zdobywali również medale w klasyfikacji indywidualnej.

AZS AGH Kraków jest jednym z największych akademickich klubów sportowych w Polsce – w 31 sekcjach trenuje ok. 850 sportowców.

Zawodnikom oraz kadrze trenerskiej składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu medali w kolejnym sezonie.