fot. Sabina Szkarłat, KSAF AGH

AGH Racing zakończył sezon startów w Formula Student 2018

Udziałem w zawodach Formula Student Spain zespół AGH Racing zakończył sezon startowy 2018. Spalinowy bolid „Grażyna” i elektryczny „Stanisław” stanęły do rywalizacji w swoich kategoriach. Do listy tegorocznych sukcesów studenci AGH mogą dopisać konkurencję na przyspieszenie, w której „Grażyna” zajęła pierwsze miejsce, zostawiając w tyle pozostałe samochody.

Zawody FS Spain odbyły się w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Wzięło w nich udział po blisko 40 zespołów w każdej z dwóch kategorii (spalinowej i elektrycznej). Zawody w Hiszpanii są jednymi z ostatnich w europejskim cyklu Formuły Student, a ich poziom, z racji zebranych przez zespoły doświadczeń z całego sezonu, jest bardzo wysoki.

„Grażyna” przeszła pomyślnie kontrolę techniczną oraz zaliczyła wszystkie konkurencje statyczne (design event, business presentation, cost report) i dynamiczne (acceleration, skid-pad, autocross, endurance), plasując się na 16 pozycji w końcowej klasyfikacji generalnej. Dla „Stanisława” zawody zakończyły się na konkurencjach statycznych. Kontrole techniczne wykazały, że dopracowania ze strony studentów wymaga izolacja akumulatora.

Zespół AGH Racing planuje krótki odpoczynek, a po nim powrót do pracy na pełnych obrotach, aby przyszłoroczny sezon był co najmniej równie dobry, jak miniony.