Innowator AGH – nowa publikacja o osiągnięciach naukowców

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją prezentującą najnowsze, wybrane osiągnięcia naukowców Akademii Górniczo-Hutniczej.

Współczesny uniwersytet harmonijnie łączy w sobie prowadzenie nowoczesnych badań naukowych z wysoką jakością kształcenia opartego na nauce. Ta idea humboldtowskiego uniwersytetu rozszerzona o współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym jest fundamentem naszej działalności.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie aktywnie uczestniczy w budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy i wykorzystywaniu nowoczesnych technologii na rzecz rozwoju i wzrostu gospodarczego. Poprzez rozwijanie podstaw teoretycznych nauki eksplorujemy nowe terytoria z nadzieją na odkrycia, które będą wpływać na kształt cywilizacji.

Odzwierciedleniem wyjątkowego potencjału Akademii Górniczo-Hutniczej jest szeroki zakres prowadzonych badań, których rezultaty pozwalają na opracowywanie innowacyjnych produktów i technologii. Markę AGH tworzą przede wszystkim osiągnięcia w zakresie nowoczesnych technologii informacyjnych, jesteśmy znani jako silny ośrodek w dziedzinie nauk fizycznych i w dziedzinie szeroko rozumianej energetyki, a ponadto warto zaakcentować, że w ostatnich latach w murach naszej uczelni intensywnie rozwijają się m.in. badania związane z nowymi materiałami oraz inżynierią biomedyczną.

Ostatnie sukcesy – takie jak I miejsce wśród polskich szkół wyższych w ilości zgłoszeń patentowych do Europejskiego Urzędu Patentowego, czy też Nagroda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznana AGH w 2013 r. za szczególną aktywność w dziedzinie promocji wynalazczości na arenie międzynarodowej – są efektem indywidualnej i zespołowej pracy najwyższej klasy specjalistów. To ich osiągnięcia tworzą renomę i prestiż Akademii.

Wyrażamy nadzieję, że niniejsza publikacja, w której prezentujemy najnowsze osiągnięcia badawcze stanowiące „kamienie milowe w nauce”, będzie dla wszystkich czytelników cennym źródłem informacji, a w perspektywie stanie się impulsem do współpracy z krajowymi i zagranicznymi uczelniami, instytucja¬mi naukowymi, przedsiębiorstwami przemysłowymi oraz kluczowymi dla rozwoju nowoczesnej gospodarki firmami.