Doktoranci – wydarzenia

Wydarzenia

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii wraz z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym Polska Południowo-Zachodnia zapraszają na szkolenie „Komercjalizacja wyników badań naukowych w programie Horyzont Europa”, które odbędzie się w formule zdalnej 14 marca 2024 r. w godz. 10.00–12.00.

Wydarzenie skierowane jest do pracowników/pracownic naukowych, doktorantów/doktorantek oraz personelu zajmującego się projektami badawczymi w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

Podczas szkolenia omówione zostaną kluczowe informacje dotyczące procesu komercjalizacji wyników badań naukowych, obejmujące m.in.:

• cele, rodzaje i metody komercjalizacji;
  • etapy komercjalizacji: identyfikacja i wstępna selekcja rezultatów badawczych, analiza potencjału komercyjnego, tworzenie ofert technologicznych, pozyskiwanie nabywców wyników badań, wycena własności intelektualnej, negocjacje umów komercjalizacyjnych (sprzedaż, licencjonowanie), schematy finansowe;
  • rola jednostek wspierających komercjalizację, takich jak centra transferu technologii i spółki celowe uczelni;
  • kluczowe kwestie do uwzględnienia podczas planowania projektów badawczych – praktyczne wskazówki dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Szkolenie poprowadzą doświadczeni praktycy komercjalizacji z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii. Po zakończeniu szkolenia będzie możliwość uzyskania indywidualnej konsultacji.

Obowiązuje rejestracja.