Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – wydarzenia

Wydarzenia

Największe forum energetyki jądrowej w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Nuclear Energy Forum – odbędzie się w dniach 18–22 marca 2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. AGH jest partnerem wydarzenia, a dr inż. Paweł Gajda z Wydziału Energetyki i Paliw zasiada w interdyscyplinarnym komitecie naukowym BNEF.

Baltic Nuclear Energy Forum (BNEF) to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń o innowacyjnych rozwiązaniach w energetyce jądrowej. Konferencja służy tworzeniu nowych perspektyw oraz rozwijaniu partnerstw, szczególnie w obszarze regionu Morza Bałtyckiego. Atom już teraz odgrywa ważną rolę w naszym regionie  Elektrownie jądrowe stanowią istotny składnik miksów energetycznych Szwecji, Finlandii, Ukrainy, Czech i Słowacji, a chcą je budować Polska i Estonia.

Zaproszeni goście porozmawiają o strategiach swoich państw związanych z niskoemisyjnymi miksami energetycznymi z wykorzystaniem atomu lub bez niego, a także możliwościach uniezależnienia się od importu paliw kopalnych z Rosji, w dłuższej perspektywie rezygnacji z ich wykorzystania.

Forum stwarza możliwość uczestniczenia w interesujących debatach, sesjach, warsztatach i wizytach studyjnych, prowadzonych przez czołowych ekspertów branży z Polski i ze świata.

Podczas BNEF omawiane będą najnowsze trendy, technologie oraz wyzwania w tej dynamicznie rozwijającej dziedzinie. Ważnym elementem wydarzenia będzie również networking i możliwość nawiązywania kontaktów z kluczowymi przedstawicielami branży. Wśród tematów poruszanych nie zabraknie dyskusji o roli energetyki jądrowej w aspekcie zrównoważenia bilansu energetycznego, technologiach wielkoskalowych, małych modułowych reaktorach jądrowych, innowacjach i rozwoju w sektorze energetyki jądrowej.

Poruszone zostaną również zagadnienia finansowania niezbędnych inwestycji oraz istotne aspekty społeczne, środowiskowe i zdrowotne.

Baltic Nuclear Energy Forum współorganizują: Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita, fundacja Biznes dla Klimatu oraz Un Global Compact.

Szczegółowe informacje

Stopka