Doktoranci - aktualności

Student AGH współtworzy mapę mieszkań

Zdjęcie przedstawia mapę Polski z naniesionym znacznikami w różnych kolorach, na poszczególnych miastach i miejscowościach. Znaczniki te dotyczą oferty pomocy w wybranych miejscach.

Fot. ukrainesupport.net

Student AGH współtworzy mapę mieszkań

W ostatnich dniach powstało wiele inicjatyw i formularzy, które pozwalają na zgłaszanie chęci pomocy dla uchodźców z Ukrainy, jak np. udostępnienie miejsca w mieszkaniu czy transportu z granicy. Jedną z inicjatyw jest mapa mieszkań, którą współtworzy student Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Inicjatywa jest koordynowana przez Fundację Euromaidan-Warszawa.

Współtwórca mapy – Tadeusz Wachowski – jest studentem II roku na kierunku Cyberbezpieczeństwo. W opracowanie mapy jest zaangażowana również Beata Brodzińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mapa mieszkań – link

Aby zgłosić swoją ofertę lub znaleźć pomoc należy wejść na stronę: ukrainesupport.net

Wciąż trwają prace nad udoskonaleniem mapy, aby mogła aktualizować się sama przy wprowadzeniu każdego nowego ogłoszenia.

Студент AGH УНТ співтворить карту квартир

Останніми днями було створено багато ініціатив та форм, завдяки яким можа повідомляти про готовність допомогти біженцям з України, наприклад, бажання надати квартиру чи транспорт з кордону. Однією з ініціатив є карта квартир, яку співтворить студент Факультету комп'ютерних наук, електроніки та телекомунікацій.

Цю ініціативу координує Фонд Євромайдан-Варшава.

Співавтор карти – Тадеуш Ваховський – студент другого курсу за спеціальністю Кібербезпека. До розробки карти приєдналась Беата Бродзінська, студентка Ягеллонського університету.

Карта квартир - посилання

Щоб запропонувати допомогу або її отримати, перейдіть на сторінку: ukrainesupport.net

Ми постійно працюємо над удосконаленням карти, щоб вона могла оновлюватися з кожним новим оголошенням.