Doktoranci - aktualności

Gramy razem! Aukcje AGH dla WOŚP

Wielobarwna grafika informacyjna z napisem "32 finał" oraz czerwonym serduszkiem z napisem "wielka orkiestra świątecznej pomocy"

Gramy razem! Aukcje AGH dla WOŚP

Zwiedzanie specjalistycznych laboratoriów, MetaLove Warsztaty, nagranie podcastu, lot awionetką, wycieczka skiturowa – to część atrakcji, które będzie można wylicytować na aukcjach AGH dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP zagra swój 32. finał w ostatnią niedzielę stycznia.

Naukowe eksploracje

• Poznaj możliwości badawcze mikroskopów od powiększeń rzeczywistych (od kilku do 2,5 miliona razy) i zobacz to, co niewidoczne! Spędź dzień w Centrum Mikroskopii Elektronowej dla Inżynierii Materiałowej WIMiIP. Naukowy plan pobytu w Centrum może być spersonalizowany dla dzieci, młodzieży lub osób dorosłych.
    Licytacja trwa do 1 lutego br.

• Chcesz odkryć fascynujący świat inżynierii metali i nowoczesnych technologii? Całodzienny pobyt na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej to coś dla ciebie. Pod nazwą MetaLove Warsztaty kryje się m.in. zwiedzanie laboratoriów, zapoznanie z technikami spawalniczymi, wydruk własnego modelu 3D, badania mikroskopowe… i wiele innych. Atrakcja może być spersonalizowana dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, rodzin lub całych klas.
    Licytacja trwa do 7 lutego br.

• Jeśli pasjonuje cię wirtualna rzeczywistość, możesz odwiedzić Laboratorium Badań Rzeczywistości Wirtualnej EduVRLab. To interdyscyplinarna jednostka działająca na Wydziale Humanistycznym, która zajmuje się badaniem i rozwijaniem potencjału społeczno-kulturowego technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Zapoznasz się z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami sprzętowymi w obszarze VR/AR oraz różnymi zastosowaniami VR. Odbędziesz także godzinną sesję w headsecie VR.
    Licytacja trwa do 4 lutego br.

• Koło Naukowe Osób Studiujących Socjologię przygotowało propozycję dla tych, których interesują tematy z dziedziny socjologii – można wylicytować udział w nagraniu podcastu z KNOSS. Profesjonalne studio nagraniowe czeka! Podcast zostanie udostępniony w kanałach streamingowych KNOSS.
    Licytacja trwa do 5 lutego br.

• Osoba, która wylicytuje dyplom „Guru wirtualnego skalpela”, będzie mogła przeprowadzić operację w wirtualnej rzeczywistości stworzonej w ramach działalności naukowej zespołu Health Informatics, jednego z pięciu zespołów naukowych Centrum Medycyny Obliczeniowej SANO. Uzyskanie dyplomu poprzedzi krótkie szkolenie umożliwiające poznanie tworzonych przez SANO technologii VR. Po operacji zaplanowana jest wizyta studyjna w Centrum, rozmowy o przyszłości medycyny i prezentacje technologii.
    Licytacja trwa do 5 lutego br.

Emocjonujące aktywności

• Godzinny lot nad Jurą Krakowsko-Częstochowską w towarzystwie dyrektora Instytutu Elektroniki AGH prof. Krzysztofa Winczy zapewni niezapomniane emocje i możliwość podziwiania malowniczej trasa turystycznej z wysokości 300 metrów, zza panoramicznej szyby awionetki.
    Licytacja trwa do 3 lutego br.

• Lubisz góry i jeździsz na nartach? Dołącz do licytacji wycieczki skiturowej w towarzystwie dr. inż. Michała Wągrowskiego – Prodziekana ds. Kształcenia Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz ratownika Grupy Podhalańskiej GOPR. W ramach dodatkowych atrakcji zwiedzisz dyżurki GOPR na Długiej Polanie i na Turbaczu, zobaczysz specjalistyczny sprzęt ratowniczy i dowiesz się, jak wygląda codzienna praca ratowników górskich.
    Licytacja trwa do 30 stycznia br.

• Zafunduj sobie „porter z duszą”, czyli wyjątkową sesję fotograficzną wykonaną analogowym aparatem, z unikatowymi odbitkami uzyskanymi techniką cyjanotypii. Za aparatem stanie pracownik Wydziału Informatyki, fotograf i pasjonat dawnych technik fotograficznych dr hab. Maciej Woźniak.
    Licytacja trwa do 9 lutego br.

• Na fanów koszykówki czeka karnet na mecze domowe AZS AGH Kraków Koszykówka w ramach rozgrywek Bank Pekao SA 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2023/2024, włącznie z ewentualną fazą play-off.
    Licytacja trwa do 2 lutego br.

• Koło Ceramiki Artystycznej AGH przygotowało w swojej pracowni atrakcję dla osób z artystycznym zacięciem – będzie można samodzielnie pomalować wyrób ceramiczny i zabrać go ze sobą na pamiątkę. Termin warsztatów zostanie ustalony indywidulanie.
    Licytacja trwa do 4 lutego br.

***

Hasło 32. Finału WOŚP to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji dzieci i dorosłych z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych.