Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

statuetka z napisem Pro Juvenes

Nagrody „Pro Juvenes” dla Kopalni Talentów AGH oraz Centrum Mediów AGH

W głosowaniu internetowym konkursu „Pro Juvenes” na najlepsze studenckie inicjatywy oraz najbardziej aktywnych studentów zwycięzcami w dwóch kategoriach zostali reprezentanci AGH: Kopalnia Talentów oraz Centrum Mediów.

Kopalnia Talentów AGH wygrała w kategorii kultura studencka. To projekt organizowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH. W konkursie talentów może wziąć udział każdy student Akademii, który chce zaprezentować swój talent, umiejętności czy zdolności. Finał wydarzenia jest najbardziej rozrywkowym widowiskiem, jakie odbywa się na kampusie AGH. Projekt udowadnia, że wśród studentów uczelni technicznej nie brakuje osób z talentami artystycznymi. W tym roku odbyła się trzecia edycja wydarzenia.

Centrum Mediów AGH to z kolei triumfator w kategorii media studenckie. To unikatowy projekt artystyczny i medialny skupiający największe studenckie radio internetowe w Krakowie – Radio1.7, wielokrotnie nagradzaną Krakowską Studencką Agencję Fotograficzną AGH, profesjonalne studio produkcji filmowych i telewizyjnych MINE AGH oraz Biuletyn Informacyjny Studentów AGH. Centrum łączy cechy produkcyjnego domu medialnego i świetlicy artystycznej, gdzie blisko 200 osób, w tym studenci z różnych krakowskich uczelni, nieskrępowanie realizuje swoje pasje twórcze, dziennikarskie, wydawnicze, radiowe, graficzne, fotograficzne i filmowe.

Konkurs „Pro Juvenes” organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 r. Jego celem jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom, wspierających potencjał młodych ludzi. Zwycięzców wybiera środowisko studenckie w internetowym plebiscycie.

Wyniki tegorocznej edycji zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 listopada br.

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach:

  • inicjatywy społeczne – Doceń Medyka, Studenckie Koło Naukowe Żywienia Klinicznego WUM (Warszawski Uniwersytet Medyczny)
  • studenckie inicjatywy prozdrowotne – Dni Świadomości Żywieniowej, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
  • studencki projekt roku – KLIMATYCZNI – Powierzchnie samoczyszczące (Uniwersytet Gdański)
  • studia na lepsze – Studencki Dzień Jakości, Samorząd Studentów PG (Politechnika Gdańska)
  • koła naukowe – Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM Ad Astra (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • student naukowiec – Nicol Zielińska (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
  • student artysta – Weronika Przybylska (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)
  • student sportowiec – Sylwia Zyzańska (Uniwersytet Jagielloński)
  • student zaangażowany społecznie – Maciej Cieciora (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

Stopka