Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

III edycja TOP 500 Innovators z udziałem naukowców z AGH

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów programu TOP 500 Innovators, którzy odbędą staż w najlepszych ośrodkach naukowych świata, znalazło się pięciu naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej.

W tegorocznej edycji programu wezmą udział:

  • dr Sylwia Cichacz-Przeniosło z Wydziału Matematyki Stosowanej,
  • dr inż. Jakub Gałka z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji,
  • dr inż. Dominik Kowal  z Wydziału Zarządzania oraz Centrum Transferu Technologii,
  • dr inż. Bartosz Sawik z Wydziału Zarządzania,
  • mgr inż. Patryk Gwiżdż z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

 

O miejsce w programie konkurowało 376 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii z całej Polski. Po ocenie formalnej odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których oceniano: aplikacyjność badań, innowacyjność prowadzonych projektów, dotychczasowe sukcesy komercjalizacyjne, motywację do udziału w programie, zdolności komunikacyjne oraz umiejętność współpracy w zespole i znajomość języka angielskiego.


Ostatecznie wyłoniono 116 finalistów, reprezentujących 63 instytucje naukowe z całej Polski. W czerwcu planowana jest uzupełniająca rekrutacja do programu tak, aby w roku 2013 łącznie 160 pracowników polskiego sektora B+R mogło odbyć programy stażowo-szkoleniowe.


Top 500 Innovators to największy rządowy program wspierania innowacyjności w nauce. Do końca 2015 roku planowany jest wyjazd aż 500 polskich naukowców i pracowników centrów transferu technologii na staże i szkolenia zagraniczne do ośrodków naukowych i badawczych z czołówki rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities). 160 uczestników dwóch dotychczasowych edycji programu odbyło go w Stanford University i University of California w Berkeley w USA w Dolinie Krzemowej. Po powrocie do Polski założyli oni stowarzyszenie promujące innowacyjne rozwiązania w nauce i wspierające ośrodki akademickie w udanych wdrożeniach wyników prac badawczych.


Więcej o programie TOP500 na stronie zaghnastanford.blogspot.com

Stopka