Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Za nami Gala Sportu Akademickiego

Scena, na której ustawiono trzy ponumerowane stoliki symbolizujące miejsca na podium. Za stolikami stoją przedstawiciele zwycięskich uczelni. Za nimi w rzędzie stoją pozostali uczestnicy wydarzenia. W tle ściana w różowym kolorze z grafiką przedstawiającą podium.

fot. organizator

Za nami Gala Sportu Akademickiego

21 października 2022 r. w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2021/2022 Akademickich Mistrzostw Polski. Uhonorowano najlepszych sportowców, trenerów oraz uczelnie, które w końcowej klasyfikacji znalazły się na podium. AGH w minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w zestawieniu uczelni technicznych.

Nagrody w imieniu AZS AGH odebrali Prezes AZS AGH prof. Jarosław Jakubski oraz Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko.

Przypomnijmy, że AGH aż 14 razy meldowała się w minionym sezonie na drużynowym podium AMP. W klasyfikacji medalowej zamknęliśmy rozgrywki z 6 złotymi, 6 srebrnymi i 9 brązowymi krążkami.

W rywalizacji AMP 2021/2022 wystartowało 20 tysięcy studentów reprezentujących 130 uczelni z całego kraju. Po dwóch pandemicznych latach i związanych z tym trudnościach organizacyjnych udało się rozegrać wszystkie zawody zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Stopka