Świąteczne i noworoczne życzenia Rektora AGH

Zdjęcie przedstawia świąteczną dekorację. Na pierwszym planie płonąca świeczka, obok fragment udekorowanej choinki. W tle złote refleksy.

fot. Dreamstime

Świąteczne i noworoczne życzenia Rektora AGH

Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku przekazujemy życzenia Rektora AGH prof. Jerzego Lisa skierowane do społeczności Akademii.

Szanowni Pracownicy, Studenci, Doktoranci, Emeryci i Absolwenci!
Droga Społeczności AGH!

Nadchodzą kolejne Święta Bożego Narodzenia i zbliża się początek nowego roku. Wydarzenia te są powtarzalne co roku ale zawsze przeżywamy je w sposób nadzwyczajny.

Skłaniają nas wszystkich do podsumowań i postanowień, niosą ze sobą obietnicę odnowy, każą na chwilę zatrzymać się w pędzie i poświęcić czas innym sprawom niż codzienne.

Zamykając stary rok chciałbym serdecznie podziękować wszystkim członkom naszej Społeczności za wspólne pokonywanie dużych i małych trudności, za solidarne działanie w nauce i pracy, za troskę o naszą Alma Mater.

Wkraczając w nowy rok, AGH ma – jak zwykle – zarówno liczne powody do satysfakcji, jak i następne wyzwania na horyzoncie. Możemy zmierzyć się z nimi optymalnie tylko jako wspólnota – solidarna, wspierająca się i wrażliwa na potrzeby wszystkich swoich członków.

W świecie zdominowanym przez podziały, w przygnębiającym czasie krwawych konfliktów, zwłaszcza tych za nasza wschodnią granicą w Ukrainie oraz na południu w Izraelu i Palestynie, otwórzmy się na innych, zrewidujmy nasze przekonania, skorzystajmy z szans pojednania.

Niech AGH będzie prawdziwym domem dla tych, którzy związali z nią swój los – na równi dla wszystkich.

Wierzę, że napełnieni świątecznym ciepłem, będziemy gotowi po Świętach wrócić z entuzjazmem, by jeszcze skuteczniej pracować razem i indywidualnie na dalsze sukcesy. Życzę Wam ich z całego serca.

Każde Wasze osiągnięcie przyczynia się do rozwoju i wzrostu całej Uczelni. Wasze talenty, pomysły i zaangażowanie to najbardziej wartościowe prezenty pod naszą AGH-owską choinką.

Kochani!
Świętując, odpoczywając i bawiąc się w gronie bliskich i przyjaciół, nie zapominajmy o tych, którzy potrzebują naszej szczególnej troski i życzliwości.
Przez wzgląd na przesłanie nowo narodzonego Jezusa Chrystusa, na wyznawane ideały humanizmu, którym jako ludzie nauki hołdujemy – bądźmy dla siebie dobrzy.

Zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Szczęśliwego Nowego Roku! Oby był pomyślny dla każdego z osobna i dla całej Rodziny AGH!
Niech przyniesie Wam zdrowie, pogodę ducha, osobiste spełnienie i godną gratyfikację za Waszą pracę.

Życzę tego Wam serdecznie!

prof. Jerzy Lis
Rektor AGH