Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Studenckie inicjatywy nagrodzone w konkursie Pro Juvenes

Zdjęcie pamiątkowych szklanych statuetek z wygrawerowanym napisem Pro Juvenes i logotypem konkursu.

fot. Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

Studenckie inicjatywy nagrodzone w konkursie Pro Juvenes

Aż trzy inicjatywy studentów i studentek z AGH zostały nagrodzone w konkursie środowiska studenckiego „Pro Juvenes”. Są to: Pomoc Psychologiczna AGH, AGH Święta Dzieciom oraz ÓWKA AGH.

Pomoc Psychologiczna AGH zwyciężyła w kategorii „zdrowi na uczelni”. Akcja miała na celu poprawę dostępu do wsparcia psychologicznego studentów i studentek AGH. W ramach inicjatywy przeprowadzono ankietę i przebadano duże grono osób studiujących. W efekcie zwiększyła się dostępność specjalistów, poprawiła komunikacja oraz wzrosła świadomość potrzeb w zakresie pomocy psychologicznej.

AGH Święta Dzieciom jest cykliczną akcją realizowaną w okresie mikołajkowym. Wydziałowe Rady Samorządu Studentów AGH wraz z komisjami zadaniowymi, które wchodzą w skład URSS AGH, a także władze rektorskie i dziekańskie, Miasteczko Studenckie AGH, koła naukowe, Centrum Mediów AGH, studenci i studentki łączą siły, aby zebrać jak najwięcej środków dla potrzebujących dzieci. Inicjatywa wygrała w kategorii „pomocna dłoń”.

Projekt ÓWKA AGH, najlepszy w kategorii „kultura studencka”, skierowany jest do amatorów wyrobów alkoholowych wytwarzanych na własny użytek i degustowanych w małych ilościach.

Konkurs nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes” jest inicjatywą organizowaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 r. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentek i studentów oraz ich inicjatyw, podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentkom i studentom, a zarazem wspierających potencjał młodych ludzi. Parlament Studentów RP, wręczając nagrody „Pro Juvenes”, chce tworzyć dobrą atmosferę współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski.

Zwycięzców wybiera środowisko studenckie w głosowaniu internetowym. Wyniki tegorocznej edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej Gali Nagród Środowiska Studenckiego, która odbyła się 25 listopada.

Stopka