Przedstawiciele EARMA gościli w AGH

Na zdjęciu prelegent podczas swojej prezentacji. Widoczni uczestnicy spotkania siedzący w sali amfiteatralnej.

fot. archiwum AGH

Przedstawiciele EARMA gościli w AGH

AGH gościła reprezentację EARMA – European Association of Research Managers and Administrators (Europejskiego Stowarzyszenia Menedżerów i Administratorów Badań Naukowych), prężnie działającej organizacji zrzeszającej ekspertów w dziedzinie zarządzania projektami badawczymi z około 350 instytucji z ponad 40 krajów.

W spotkaniu, które odbyło się 3 października br. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, ze strony AGH uczestniczyli menedżerowie kierujący projektami europejskimi. Kierownik Działu Programów Międzynarodowych AGH Maria Leszczyńska oraz Zastępca Dyrektora Centrum Spraw Międzynarodowych AGH Paweł Świerk zaprezentowali uczelnię i jej osiągnięcia w dziedzinie międzynarodowych projektów badawczych, potencjał i kontakty międzynarodowe oraz otwarty w tym roku Welcome Point. Następnie Dyrektor Zarządzający EARMA Nik Claesen opowiedział o celach i działaniach podejmowanych przez Stowarzyszenie.

Spotkanie skończyło się sesją networkingową będącą okazją do nawiązania dobrych kontaktów w międzynarodowym środowisku ekspertów od zarządzania projektami badawczymi.