Pierwszy medal naszych sportowców w tym sezonie

Grupowe (11 osób) zdjęcie drużyny szachowej z AGH.

fot. źródło facebook.com/azsagh

Pierwszy medal naszych sportowców w tym sezonie

Szachiści i szachistki AZS AGH wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. To pierwszy medal naszych sportowców w sezonie AMP 2023/2024.

Brązowe medale w turnieju drużynowym zdobył ponadto nasz zespół w składzie: Kamil Dzida, Witold Klepek, Jan Golenia, Wojciech Golenia, Tomasz Musiał, Arkadiusz Babiarz, Joanna Furtak, Sara Giefert.

Turniej drużynowy wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, a drugie miejsce zajęła Politechnika Opolska.

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w szachach wzięło udział łącznie blisko 400 zawodniczek i zawodników z 54 uczelni. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 2324 lutego br. w Lublinie, zorganizował AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz AZS Województwa Lubelskiego.