Medalowy weekend sportowców z AZS AGH

Miejscami na podium w rywalizacji drużynowej oraz medalami indywidualnymi zakończył się miniony weekend dla sportowców z AZS AGH. Finały Akademickich Mistrzostw Polski rozegrały się w aż sześciu dyscyplinach.

Najlepiej wypadli brydżyści, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacja generalnej uczelni (przed Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Warszawskim) oraz złoto w parach (Maciej Kędzierski i Błażej Krawczyk) i srebro w teamach (Piotr Wzorek, Mateusz Słuszniak, Lech Adamus, Krzysztof Makieła).
Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu odbyły się w Katowicach. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Śląski. Zawodnicy reprezentowali 25 uczelni.
(fot. źródło:https://www.facebook.com/ampbrydz/)

***

Nasi pływacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn (za Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach, przed Uniwersytetem im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie).
Ponadto medale indywidualne wywalczyli:

• Jan Król – srebro w konkurencji 50 m stylem grzbietowym, brąz w konkurencji 100 m stylem grzbietowym,
  • Jan Król, Łukasz Borsuk, Dorian Bachlaj, Radosław Skierski – srebro w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym,
  • Andrzej Michalczyk – brąz w konkurencji 100 m stylem zmiennym.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, w których wzięło udział ponad 900 pływaków z 83 uczelni, odbyły się na basenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. (fot. Rafał Oleksiewicz)

***

Bardzo dobrze spisali się także wspinacze, kończąc rywalizację na drugiej pozycji w klasyfikacji drużynowej mężczyzn (pierwsze miejsce przypadło Uniwersytetowi Warszawskiemu, trzecie – Politechnice Gdańskiej). Brąz w konkurencji wspinaczka na trudność zdobył Kajetan Kupś.

Do rywalizacji na ściankach zgłosiło się ponad 260 uczestników z 37 uczelni. Sportowcy walczyli o medale w trzech konkurencjach: bouldering oraz wspinaczka na trudność i na czas. AMP we wspinaczce sportowej odbyły się w Lublinie.
(fot. źródło https://www.facebook.com/ampwspinaczka/

***

Z brązowym medalem w kategorii +100 kg wrócił z AMP judoka Albert Sowa.
Gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w judo była Akademia Nauk Stosowanych w Pile. O medale walczyło ponad 250 zawodników z 47 uczelni.

***
W miniony weekend odbyły się także Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach oraz w strzelectwie sportowym.