Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Konsul generalny Francji z wizytą w AGH

Na zdjęciu konsul i rektor stoją obok siebie, podając sobie dłonie. Zdjęcie wykonane w gabinecie rektorskim.

fot. Zbigniew Sulima

Konsul generalny Francji z wizytą w AGH

W AGH gościł Cedric Peltier – konsul generalny Francji w Krakowie i zarazem dyrektor Oddziału Instytutu Francuskiego w Krakowie Institut français de Pologne à Cracovie. Wizyta była okazją do rozmów o poszerzeniu współpracy w obszarze edukacji i wzmocnienia kompetencji językowych studentów oraz kadry naukowej AGH.

Z dyplomatą spotkali się Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski, którzy przedstawili dotychczasowe, realizowane od wielu lat partnerstwa uczelni z Francją. Długoletnie przyjacielskie relacje zaowocowały podpisaniem w zeszłym roku porozumieniem z francuskim Institut National des Sciences Appliquées Centre Val de Loire. AGH jest członkiem instytucjonalnym Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji, co wzmacnia nasze kontakty z tamtejszą Polonią.

Wspomniano także o naszej współpracy z Uniwersytetem w Tuluzie w ramach konsorcjum UNIVERSEH – Europejski Uniwersytet Kosmiczny dla Ziemi i Ludzkości, który AGH tworzy wspólnie z kilkoma europejskimi uczelniami.

Stopka