Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Co nowego w ofercie studiów II stopnia?

Zdjęie młodej kobiety zastanawiającej się nad swoim przyszłym zawodem. W dymkach widać trzy różne role: managerka, budownicza, naukowczyni.

fot. Dreamstime

Co nowego w ofercie studiów II stopnia?

Rekrutacja zimowa na studia II stopnia w AGH rozpocznie się 8 stycznia 2024 r. Kandydaci/kandydatki na studia niestacjonarne mają do wyboru kilkanaście kierunków, a na stacjonarne – ponad 60, w tym cztery w języku angielskim i siedem nowości.

Nowe kierunki w ofercie studiów II stopnia

Chemia Budowlana

kierunek prowadzony przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
studia stacjonarne

Studenci/studentki tego kierunku uzyskują wiedzę i umiejętności potrzebne do praktycznego rozwiązywania stawianych przed nimi zadań inżynierskich w zakresie technologii chemicznych i materiałowych w ogólności, a materiałów budowlanych w szczególności. Absolwenci/absolwentki są gotowi do podjęcia pracy zawodowej w przemyśle chemicznym, materiałów budowlanych lub pokrewnym, na stanowiskach związanych z projektowaniem, organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych. Więcej…

Cyberbezpieczeństwo

kierunek prowadzony przez Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
studia stacjonarne

Absolwenci/absolwentki kierunku są poszukiwanymi specjalistami/specjalistkami na rynku pracy – zarówno jako kompetentni inżynierowie, jak i specjaliści na szczeblu kierowniczym. Są chętnie zatrudniani w firmach, które mają świadomość wagi cyberbezpieczeństwa w działalności gospodarczej czy instytucjach publicznych i organach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Chętne osoby mogą kontynuować kształcenie w Szkole Doktorskiej i prowadzić badania w zespołach naukowych, pod okiem doświadczonych naukowców. Więcej…

Ekotechnologie Cieplne

kierunek prowadzony przez Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
studia stacjonarne

Kształcenie na tym kierunku ma charakter interdyscyplinarny i pozwala zdobyć wiedzę niezbędną we wszystkich gałęziach przemysłu, a szczególnie w energetyce. Po ukończeniu studiów absolwenci/absolwentki potrafią samodzielnie projektować instalacje przemysłowe i sanitarne, wykonywać prawidłową ocenę efektywności energetycznej budynków. Pogram studiów został opracowany we współpracy z Małopolską Izbą Inżynierów Budownictwa w Krakowie. Więcej…

Energetyka Jądrowa

kierunek prowadzony przez Wydział Energetyki i Paliw
studia stacjonarne

Niezwykle perspektywiczny kierunek, który wychodzi naprzeciw najnowszym potrzebom rynku pracy, związanym z wdrożeniem w Polsce energetyki jądrowej jako stabilnego, bezemisyjnego źródła energii, niezbędnego w procesie dekarbonizacji gospodarki i ochrony klimatu, a także dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Absolwenci/absolwentki kierunku będą przygotowani do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach szeroko rozumianego sektora jądrowego. Będą również poszukiwani w instytucjach nadzorujących energetykę jądrową oraz w sektorze badań i rozwoju. Więcej…

Geośrodowisko Miasta

kierunek prowadzony przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
studia stacjonarne

Absolwenci/absolwentki tego kierunku znajdą zatrudnienie w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się badaniem, a także monitorowaniem stanu środowiska na poszczególnych etapach realizacji inwestycji miejskich. Będą pożądanymi pracownikami w administracji lokalnej i/lub państwowej, a także jednostkach opracowujących i wdrażających rozwiązania, które służą prowadzeniu zrównoważonej gospodarki w miastach. Więcej…

Nanoinżynieria Materiałów

Kierunek prowadzony przez Wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
studia stacjonarne

Studia na tym kierunku pozwalają na pogłębienie wiedzy z zakresu projektowania, modelowania, wytwarzania oraz badania nanomateriałów. Studenci/studentki zdobywają praktyczną wiedzę w zakresie zastosowania materiałów w skali nano w przemyśle elektronicznym, chemicznym, energetycznym, medycznym oraz w przemyśle zaawansowanych technologii. Absolwenci/absolwentki potrafią połączyć wiedzę i metodykę z różnych dziedzin – fizyki, chemii, biologii i inżynierii materiałowej, co umożliwia im rozwiązywanie problemów związanych z nanoinżynierią i jej potencjalnym zastosowaniem w dziedzinach takich jak elektronika, medycyna i energetyka. Więcej…

Transport w Przemyśle 4.0

kierunek prowadzony przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
studia stacjonarne

Ten nowoczesny i unikatowy w skali polskiej kierunek jest odpowiedzią na rewolucję przemysłową 4.0 związaną z automatyzacją procesów transportowych w przemyśle. Dotyczy zagadnień związanych z transportem, w tym transportem autonomicznym i składowaniem wewnątrz przedsiębiorstwa. Studenci/studentki tego kierunku zapoznają się z najnowszymi zautomatyzowanymi i zrobotyzowanymi rozwiązaniami w zakresie transportu technologicznego i składowania. Pozyskują wiedzę na temat możliwości integracji urządzeń, gromadzenia i przesyłania danych, cyfryzacji, optymalizacji i logistyki procesu. Więcej…

Szczegółowe informacje o rekrutacji zimowej na studia II stopnia wraz z opisem wszystkich kierunków, harmonogramem i warunkami

Stopka