Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

AGH podpisała porozumienie o współpracy z Infofinder

Na zdjęciu od lewej Mariusz Kleszczewski i prof. Rafał Wiśniowski. Zdjęcie zrobione w sali konferencyjnej. Panowie stoją przed stołem prezydialnym i podają sobie dłonie w geście gratulacji. Usta i nos mają zasłonięte maseczkami.

Na zdjęciu od lewej: Prezes Zarządu Infofinder Mariusz Kleszczewski i Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski

AGH podpisała porozumienie o współpracy z Infofinder

6 grudnia 2021 r. AGH i Infofinder sp. z o.o. zawarły porozumienie w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy – wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu nowoczesnymi technologiami, postanowiły wprowadzić w obszar obsługi szpitali zrobotyzowany system wspomagający logistykę.

Ciągły rozwój technologii umożliwia wspomaganie pracy ludzkiej oraz zastąpienie człowieka w czynnościach żmudnych i pracochłonnych. Współpraca zakłada prowadzenie wspólnych badań i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz technik cyfrowych związanych z rozwojem autonomii pojazdów kołowych.

Wprowadzenie tzw. robotów kolaboracyjnych lub współpracujących do wspólnego obszaru przestrzeni publicznej jest dużym wyzwaniem wymagającym szerokich badań w zakresie komunikacji cyfrowej i systemów bezpieczeństwa.

Autonomiczne roboty mogące poruszać się na wspólnych korytarzach z personelem medycznym oraz osobami postronnymi to wizja, która już niedługo stanie się faktem. Ponadto użycie takich technologii do obsługi systemów logistycznych szpitali umożliwi skoncentrowanie się personelu medycznego na czynnościach związanych z potrzebami pacjenta.

Porozumienie zostało podpisane przez Prorektora ds. Współpracy AGH prof. Rafała Wiśniowskiego oraz prezesa zarządu Infofinder Mariusza Kleszczewskiego. Koordynatorami zostali:


***

Infofinder projektuje, wytwarza i dystrybuuje innowacyjny system informatyczny przeznaczony do zarządzania bezpieczeństwem procesów związanych z farmakoterapią i szeroko rozumianą logistyką leków i materiałów medycznych. Jest to system informatyczny klasy workflow pozwalający radykalnie ograniczyć generowanie błędów związanych z identyfikacją, weryfikacją i rejestracją leków i materiałów medycznych. System ten umożliwia standaryzację i optymalizację pracy personelowi medycznemu. Oprogramowanie informatyczne firmy jest finalnie integrowane z urządzeniami logistycznymi i automatycznymi magazynami w jeden kompleksowy system klasy HLS (Hospital Logistics System) dedykowany dla polskich i europejskich szpitali.

Stopka