Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

AGH gościła uczestników międzynarodowej wymiany w ramach projektu NAWA SPINAKER

Grupowe zdjęcie uczestników wymiany zrobione w auli AGH. Kilkanaście osób, kobiet i mężczyzn, stoi obok siebie, pozując do zdjęcia.

AGH gościła uczestników międzynarodowej wymiany w ramach projektu NAWA SPINAKER

Dzięki projektowi NAWA SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia AGH gościła delegację ok. 50 utalentowanych studentów i doktorantów z różnych renomowanych uczelni zagranicznych. Jednocześnie ok. 150 osób uczestniczyło w zajęciach w nowoczesnej edukacji na odległość.

Projekt SPINAKER skupił się na podstawowych problemach sztucznej inteligencji, mając na uwadze jej zastosowania w medycynie, robotyce, autonomicznych pojazdach oraz systemach HPC (High-Performance Computing). Studenci i doktoranci uczestniczyli w różnorodnych kursach: „Advanced artificial intelligence technologies in autonomous driving, healthcare and robotics”, „Advanced artificial intelligence technologies in Deep Learning and Natural Language Processing” oraz „Efficient usage of HPC systems in artificial intelligence and machine learning”. Celem programu było również zainteresowanie ofertą kształcenia wśród zagranicznych studentów i doktorantów ze szczególnym uwzględnieniem aktualnej oferty AGH.

Studenci mieli okazję spotkać się z Prorektorem ds. Studenckich AGH prof. Rafałem Dańko oraz zapoznać się z historią AGH i jej działalnością.

– Projekt NAWA SPINAKER to kolejny kamień milowy w rozwoju międzynarodowej współpracy naukowej AGH. Umożliwił nie tylko wymianę wiedzy i doświadczeń, ale także promocję atrakcyjnej oferty edukacyjnej naszej uczelni wśród zagranicznych studentów i doktorantów. To wyjątkowe wydarzenie stanowi potwierdzenie naszego zobowiązania do rozwijania talentów i wspierania innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz organizatorom za udział w projekcie NAWA SPINAKER i jesteśmy przekonani, że wspólnie wyznaczamy nowe kierunki w dziedzinie nauki i technologii – podsumował projekt prof. Rafał Dańko.

Wymiana w ramach projektu NAWA SPINAKER odbyła sie w drugiej połowie czerwca br.

Stopka