Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Absolwenci AGH świętowali zakończenie studiów

Grupowe zdjęcie na schodach w holu budynku głównego.

Fot. Maciej Talar, KSAF AGH

Absolwenci AGH świętowali zakończenie studiów

26 listopada 2022 r. blisko setka absolwentów AGH, którzy uzyskali tytuł magistra w 2022 r., świętowała zakończenie studiów. Była to pierwsza tego typu uroczystość w historii Akademii i mamy nadzieję, że zapoczątkuje ona piękną, coroczną tradycję.

W wydarzeniu uczestniczyli ubrani w tradycyjne togi i birety absolwenci trzech wydziałów: Matematyki Stosowanej, Zarządzania oraz Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Zarówno ich, jak i wszystkich przybyłych do auli AGH gości przywitał Prorektor ds. Kształcenia AGH prof. Wojciech Łużny. Następnie głos zabrali: Dziekan WGGiIŚ prof. Ryszard Hejmanowski, Dziekan WMS prof. Jerzy Stochel oraz Prodziekan ds. Nauki WZ prof. Natalia Iwaszczuk.

Uczestniczący w uroczystości absolwenci otrzymali listy gratulacyjne i usłyszeli życzenia:

(…) wielu sukcesów zarówno zawodowych, jak i w życiu prywatnym. Niech pasja zapoczątkowana na studiach pozwoli odkrywać nieodkryte, a relacja z kolegami i koleżankami przerodzi się w trwałą więź na całe życie.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH Natalia Orzech. Na zakończenie absolwent Wydziału Zarządzania oraz były przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego „Kadra” Piotr Siwiec wygłosił wykład motywacyjny pt. „Życie po studiach naprawdę istnieje”.

Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć, a absolwenci zachowali birety na pamiątkę.

Liczymy, że w przyszłym roku w uroczystości wezmą udział absolwenci wszystkich wydziałów.

fot. Maciej Talar, KSAF AGH

Na zdjęciu Prorektor ds. Kształcenia wręcza absolwentom dyplomy. Zdjęcie wykonane w auli AGH.

Stopka