Studenci - aktualności

Wydarzenia

Tradycyjne obchody Dnia Hutnika w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędą się w tym roku w dniach 8–10 maja. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu uczelni. Kulminacyjnym punktem będzie uroczystość w auli AGH wraz z ceremonią ślubowania hutniczego, podczas której studenci i studentki I roku kierunku metalurgia symbolicznie przekują kawałek metalu, a Mistrz Ceremonii pasuje ich na hutników.

Uroczystości hutnicze odbywają się w okolicach dnia św. Floriana, patrona między innymi hutników. Dzień Hutnika został zainicjowany w 1962 r. przez prof. Wacława Różańskiego, który – na podobieństwo tradycji górniczych – przygotował scenariusz obchodów i ślubowania hutniczego. Wydarzeniu towarzyszą konferencje naukowe, seminaria oraz prezentacje studenckie. W obchodach uczestniczy zawsze szerokie grono naukowców i naukowczyń, studentów i studentek oraz osoby reprezentujące przemysł.

8 maja
10.00 – Szkoła Inżynierii Materiałowej (sesja I, bud. B-4, sala 122; link)
19.30 – msza święta w Kolegiacie św. Anny w intencji pracowników i studentów Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej

9 maja