Studenci - aktualności

Wydarzenia

Kolejne spotkanie z cyklu AGH NAUKA odbędzie się 21 marca 2024 r. w godz. 18.00–19.30. Na wydarzenie pod hasłem „Świat w dobie AI” zapraszamy stacjonarnie do sali audytoryjnej w budynku U-2 (ul. Reymonta 7) oraz online na kanale YouTube AGH. Wstęp wolny.

Postęp w zakresie rozwoju modeli generatywnej AI, z których największą popularność zyskał ChatGPT, wzmacnia oczekiwania dotyczące wynalezienia ogólnej sztucznej inteligencji, która posiadałaby wszystkie przymioty ludzkiego umysłu i byłaby zdolna działać w pełni autonomicznie. Nie wszystkim jednak w smak, że ich dzieła wykorzystywane są do szkolenia AI, czemu dają wyraz w kolejnych pozwach sądowych o naruszenie praw autorskich. Również prawodawcy podejmują działania, żeby tryumfalny marsz sztucznej inteligencji nie podeptał po drodze ludzi. Podczas gdy jedni boją się, że AI zabierze im prace, drudzy pytają, czy ogromne koszty utrzymania centrów obliczeniowych nie przewyższą potencjalnych zysków. Podczas najbliższego spotkania porozmawiamy z ekspertami, jak będzie wyglądał nowy świat w dobie AI, który rodzi się naszych oczach.

Program wydarzenia:

18.00-19.00 – debata „Sztuczna inteligencja: kierunki rozwoju, czerwone linie i wpływ na ludzkość” z udziałem dr hab. inż. Joanny Jaworek-Korjakowskiej, prof. AGH (Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji AGH), prof. dr. hab. Pawła Luli (Katedra Systemów Obliczeniowych UEK w Krakowie) i dr. Michała Araszkiewicza (Katedra Teorii Prawa UJ)
19.00-19.30 – pytania do panelistów od publiczności

Pełna informacja i biogramy panelistów