Studenci - aktualności

Wydarzenia

Studenci i studentki działające w kołach naukowych zaprezentują swój dorobek naukowo-badawczy i konstrukcyjny podczas 61. Hutniczej Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH, która odbędzie się w AGH 9 maja 2024 r. To największe tego typu studenckie spotkanie naukowe w Polsce. Wydarzenie tradycyjnie towarzyszy obchodom Dnia Hutnika.

8.30–9.45 – uroczyste otwarcie konferencji (bud. A-0, aula)
10.00–14.30 – obrady w sekcjach tematycznych
15.00 – uroczyste zamknięcie konferencji w poszczególnych sekcjach
18.30 – konferencyjny koncert rockowy zespołu Paweł Mosek Band w klubie Zaścianek

Dodatkowo 9 i 10 maja w budynku B-4 na I piętrze odbędzie się sesja posterowa prezentowanych prac naukowych przygotowana przez studentów i studentki działające w Kołach Naukowych Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.

Referaty prezentowane będą w kilkunastu sekcjach:

• akustyka, biomechanika i bioinżynieria,
  • automatyka, robotyka i systemy autonomiczne,
  • chemia i materiały inżynierskie,
  • eksploracja planetarna i technologie kosmiczne,
  • elektroenergetyka i inżynieria elektryczna,
  • energetyka i ekotechnologie cieplne,
  • energetyka odnawialna, jądrowa i paliwa alternatywne,
  • informatyka i sztuczna inteligencja,
  • informatyka stosowana,
  • inżynieria mechaniczna i mechatronika,
  • inżynieria metali,
  • inżynieria spajania,
  • metaloznawstwo i inżynieria powierzchni,
  • odlewnictwo, metalurgia i recykling,
  • przeróbka plastyczna metali i nowoczesne procesy wytwarzania,
  • teleinformatyka i cyberbezpieczeństwo.

– Serdecznie zapraszamy do udziału studentki i studentów działających nie tylko w kołach naukowych AGH, ale także spoza naszej Alma Mater. Zachęcamy do zapraszania zaprzyjaźnionych studentów działających w kołach naukowych innych uczelni technicznych zarówno z kraju, jak i zagranicy! – mówi dr inż. Joanna Augustyn-Nadzieja, Pełnomocniczka Rektora ds. Kół Naukowych.

Dla autorów i autorek najlepszych prac przewidziane są nagrody: finansowe dla laureatów/laureatek z AGH, rzeczowe dla laureatów/laureatek z innych uczelni. Czekają też wyróżnienia za najlepsze prace aplikacyjne o walorach konstrukcyjnych oraz za prace teoretyczne o walorach naukowych (innowacyjność badań).

Warto podkreślić, że osoby, które zajmą pierwsze miejsca, będą mogły opublikować swoje artykuły w monografii znajdującej się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe MNiSW (z punktacją 80 p.). Możliwość publikacji z wysoko punktowaną indeksacją umożliwi m.in. ubieganie się o stypendium naukowe Rektora AGH.

Szczegółowe informacje o konferencji