Studenci - aktualności

XII Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

W dniach 7-10 listopada 2013 r. Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współgospodarzem XII Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Rektora AGH prof. Tadeusza Słomkę.

Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków (OSKNF) to coroczna konferencja dedykowana studentom nauk fizycznych zrzeszonym w kołach naukowych. Inicjatywa, która została zapoczątkowana ponad dekadę temu w Krakowie, wraca do swych korzeni. Tym razem – po raz pierwszy w historii – gospodarzem konferencji będą dwa koła naukowe działające przy AGH i UJ – Studenckie Koło Naukowe Fizyków Bozon AGH oraz Koło Matematyczno-Przyrodnicze Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas czterodniowego spotkania studenci zaprezentują swoje prace badawcze, przedstawią projekty konstrukcyjne, jak również omówią nowe idee pojawiające się w szeroko rozumianej fizyce. Oprócz części referatowej i sesji posterowej, OSKNF to miejsce nawiązywania kontaktów i inicjowania wymiany pomysłów oraz idei.