Studenci - aktualności

Wykład inaugurujący AKAMAI ACADEMY

Katedra Telekomunikacji WIEiT AGH oraz firma Akamai zapraszają studentów na wykład inaugurujący AKAMAI ACADEMY, który odbędzie się 19 listopada br. o godz. 14.00 (ul. Czarnowiejska 78, bud. D-6, s. 201).

Wykład pt. „Akamai network large scale operations. Monitoring and troubleshooting in the global scope” wygłosi Eric Buda (Dyrektor Platformy Operacyjnej w Akamai Technologies).

Dla najaktywniejszych studentów biorących udział w spotkaniu organizatorzy przewidują nagrody (m.in. iPod), a każdy z uczestników Akamai Academy będzie miał szansę na wygranie płatnego stażu w Akamai.

Akamai to jedna z większych firm na świecie zajmująca się przechowywaniem danych i przyśpieszeniem pracy w Internecie. Akamai zarządza około 30% całego ruchu w Internecie. Posiada blisko 120 000 serwerów w około 90 krajach na świecie.