Studenci - aktualności

Wizyta delegacji z Ukrainy

Grupowe zdjęcie delegacji Ukraińskiej z Rektorem AGH na schodach w holu budynku głównego.

for. Zbigniew Sulima

Wizyta delegacji z Ukrainy

4 lipca 2023 r. AGH gościła delegację z Ukrainy. Z przedstawicielami Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy oraz reprezentantami władz i kadry akademickiej pięciu ukraińskich szkół wyższych spotkał się Rektor AGH prof. Jerzy Lis.

Spotkanie było okazją, aby podzielić się dotychczasowymi doświadczeniami, jakie płyną z działań pomocowych realizowanych na rzecz Ukrainy przez AGH, a także przez KRASP. Goście zapoznali się ponadto m.in. z funkcjonowaniem polskiego systemu szkolnictw wyższego.

Delegaci z Ukrainy są członkami projektu Qualifications recognition support for Ukrainian universities - Erasmus+ realizowanego w ramach ERASMUS+ Budowa Potencjału Szkolnictwa Wyższego.

W skład delegacji weszli: Ihor Baluba, Serhii 5hkabko i Svitlana Kryshtof z Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy; prof. Vadym Zakharchenko – Prorektor National University „Odessa Maritime Academy”; Prorektor prof. Borys Mykola i prof. Orest Kiyko z Ukrainian National Forestry University; prof. Volodymyr Sherstiuk – Rektor Kherson National Technical University; prof. Andriy Stoyka z Mariupol State University; Kostyantyn Kyrychenko (Dział Spraw Międzynarodowych) i Olena Krikliy (Dział Edukacji i Metodyki) z Sumy State University.