Studenci - aktualności

Wizyta Ambasadorki Bośni i Hercegowiny oraz Konsula Honorowego Republiki Serbii w AGH

Na zdjęciu stojący obok siebie uczestnicy spotkania. Za ich plecami widoczny wiszący na ścianie portret Stanisława Staszica. Zdjęcie wykonane w gabinecie Rektora AGH.

Ambasadorka Bośni i Hercegowiny w Polsce Koviljka Špirić oraz Konsul Honorowy Republiki Serbii Ranko Tomović byli gośćmi Rektora AGH prof. Jerzego Lisa.

W spotkaniu, które odbyło się 14 czerwca 2023 r., uczestniczyli Dyrektorka Centrum Spraw Międzynarodowych AGH Marta Foryś i Koordynatorka AGH ds. Współpracy z Krajami Bałkańskimi dr Katarzyna Wątor.

Rozmowy dotyczyły rozwoju współpracy pomiędzy AGH i partnerami z Bośni i Hercegowiny oraz Serbii, a także wspólnych przyszłych inicjatyw i projektów. Po spotkaniu goście zwiedzili Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini.

Obecnie AGH jest stroną trzech umów generalnych z uczelniami BiH (Uniwersytet w Mostarze, Uniwersytet w Sarajewie i Uniwersytet w Tuzli) oraz trzech umów z uczelniami z Serbii (Uniwersytet w Belgradzie, Uniwersytet w Niszu i Uniwersytet w Nowym Sadzie). W ramach programu Erasmus+ KA131 oraz KA171 regularnie prowadzone są wymiany studentów i pracowników pomiędzy AGH i uczelniami partnerskimi. Do wspólnych inicjatyw zaliczyć można również realizację Międzynarodowej Szkoły Letniej w ramach Programu SPINAKER NAWA z udziałem studentów z Uniwersytetu w Tuzli i Uniwersytetu w Belgradzie w maju br.