Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Wielkie Wyzwanie – Chemia. Zgłoś zespół

Kolorowa grafika. Po lewej stronie widoczny fragment postaci, która trzyma w dłoniach menzurki wypełnione cieczą. Po prawej na blacie menzurka z cieczą i pipety. W tle układ okresowy pierwiastków chemicznych.

źródło: Dreamstime

Wielkie Wyzwanie – Chemia. Zgłoś zespół

Ambitni i głodni wyzwań studenci chemii wszystkich polskich uczelni mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w chemkatonie Wielkie Wyzwanie – Chemia. Organizatorami konkursu są Wydziały: Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Zapisy są otwarte od 1 czerwca 2023 r. i zostaną automatycznie zakończone gdy zgłosi się 100 zespołów.

Do udziału w Wielkim Wyzwaniu – Chemia zapraszane są zespoły studenckie składające się z 2­–4 osób. Warunkiem koniecznym jest posiadanie statusu studenta z chwilą zapisu (studia I lub II stopnia, licencjackie, magisterskie lub inżynierskie). W konkursie opcjonalnie przydatna będzie umiejętność posługiwania się drukarką 3D Prusa oraz tworzenia prostych obiektów 3D w dowolnym programie przez co najmniej jedną osobę z zespołu. Może to zwiększyć szansę na opracowanie lepszego rozwiązania. Jednak nawet bez tych umiejętności postawione zadania można z powodzeniem rozwiązać.

Wyzwanie składa się z dwóch etapów. Pierwszy – eliminacyjny – jest zdalny. Zespoły przesyłają propozycję rozwiązania zadania podanego przez organizatorów. Etap drugi jest finałowy. Odbędzie się stacjonarnie w AGH i potrwa 24 godziny. Zaproszenie do udziału w nim otrzyma tylko osiem najlepszych zespołów. Główna nagroda dla zwycięskiego zespołu wynosi 12 000 zł.

Szczegółowe informacje, zapisy, zadanie eliminacyjne, regulamin

Stopka