Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Utrudnienia w komunikacji i ograniczenia w ruchu 4 sierpnia

Utrudnienia w komunikacji i ograniczenia w ruchu 4 sierpnia

4 sierpnia br. w sąsiedztwie kampusu AGH wystąpią utrudnienia w komunikacji i ograniczenia w ruchu w związku z organizacją na terenie Krakowa VII etapu 80. Tour de Pologne.

Wytyczenie trasy etapu w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni (al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowska) będzie skutkowało następującymi zmianami w organizacji ruchu:

  • od godziny 14.30 zamknięte zostaną:
    • ul. Reymonta, południowa jezdnia (od strony parku Jordana i budynków UJ i UR), na odcinku od al. Mickiewicza do ul. Miechowskiej,
    • ul. Reymonta w całości, na odcinku od ul. Miechowskiej do skrzyżowania z ul. Piastowską,
    • ul. Piastowska w całości, od skrzyżowania z ul. Reymonta do ul. Królowej Jadwigi;
  • ul. Reymonta, północna jezdnia (od strony AGH), będzie jednokierunkowa od al. Mickiewicza w kierunku ul. Miechowskiej;
  • nie będzie lewoskrętu z al. Mickiewicza w ul. Reymonta. Objazd al. Mickiewicza, nawrotką przy Lenartowicza i z powrotem al. Mickiewicza.

Należy uwzględnić powyższe ograniczenia, planując 4 sierpnia obecność na terenie uczelni, w szczególności na Wydziale Odlewnictwa i w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (po godz. 14.30 nie będzie można dojechać i wyjechać z parkingów przy obiektach) oraz na Miasteczku Studenckim AGH (brak możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Rostafińskiego).

Otwarcie zamkniętych ulic nastąpi po zakończeniu wyścigu oraz demontażu infrastruktury towarzyszącej, czyli ok. godz. 18.30–19.00.

Szczegółowy opis ograniczeń i organizacji ruchu

Źródło: komunikat Kanclerza AGH nr 52/2023

Stopka