Studenci - aktualności

Rekrutacja do zespołu AGH Racing

Zespół AGH Racing rozpoczynając drugi rok swojej działalności, zaprasza studentów do udziału w tym niezwykłym projekcie.

Obecnie trwają prace projektowe nad drugą wersją bolidu, a w najbliższych dniach prowadzona będzie rekrutacja członków na nowy sezon, która przebiegać będzie w dwóch etapach:

• I etap – wypełnienie formularza, który pozwoli zweryfikować podejście do tematu i obszar zainteresowań, w którym studenci mogą pomóc zespołowi.
    Zgłoszenia można składać do środy 13 listopada br.

• II etap – rozmowa kwalifikacyjna, na którą zostaną zaproszone wybrane osoby.

Ponadto 12 i 13 listopada (wtorek i środa) przed budynkiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki odbędzie się spotkanie z członkami zespołu połączone z prezentacją bolidu, podczas którego będzie można osobiście porozmawiać z młodymi konstruktorami.

Budowa bolidu AGH to największy projekt studencki realizowany w Akademii Górniczo-Hutniczej. Ambicją zespołu jest zbudowanie prawdziwego bolidu wyścigowego, gotowego do startu w zawodach wyścigowych serii Formula SAE na najważniejszych torach na świecie. SAE jest międzynarodową serią wyścigową zrzeszającą uczelnie techniczne z całego świata konstruujące pojazdy, którymi następnie rywalizują pomiędzy sobą.

Zespół AGH Racing w poprzednim sezonie zbudował swój debiutancki bolid, którym wystartował w Anglii i na Węgrzech na torach Silverstone i Gyor. Obecnie trwają prace nad nowym pojazdem.