Studenci - aktualności

Rakieta AGH Space Systems w światowej czołówce

Na zdjęciu widoczny fragment rakiety przygotowywanej do startu i leżącej na wyrzutni.

fot. Szymon Janaczek, KSAF AGH

Rakieta AGH Space Systems w światowej czołówce

Sekcja rakiet zespołu AGH Space Systems z rakietą hybrydową 3-TTK+ zajęła czwarte miejsce w kategorii lotu na 10 tys. stóp (dla rakiet z silnikami hybrydowymi i ciekłymi) w największych na świecie międzynarodowych studenckich zawodach inżynierii rakietowej Spaceport America Cup 2023.

Był to pierwszy lot rakiety, nad którą studenci AGH pracowali przez wiele miesięcy. O przebiegu rywalizacji informowaliśmy na stronie internetowej (link poniżej). Przypomnijmy, że główna konkurencja polegała na wyniesieniu rakiety zasilanej paliwem hybrydowym na wysokość 10 tysięcy stóp. Za każdy metr powyżej lub poniżej limitu groziły punkty karne.

Jesteśmy bardzo dumni z zajętego przez nas miejsca i pełni motywacji szykujemy się do kolejnych zawodów rakietowych – European Rocketry Challenge 2023, które odbędą się już w październiku w Portugalii. Nasz zespół zakwalifikował się do EuRoC 2023 wraz z Turbulencją, czyli pierwszą w Polsce studencką rakietą na paliwo ciekłe – komentuje sukces zespół AGH Space Systems.

Wyniki Spaceport America Cup 2023*
* oficjalne wyniki wszystkich zespołów startujących w Spaceport America Cup 2023 są ogłaszane po kilku dniach od zakończenia zawodów