Studenci - aktualności

Program stypendialny im. Stefana Banacha dla studentów z państw Partnerstwa Wschodniego

Minister Spraw Zagranicznych RP wraz z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosili nabór w programie stypendialnym im. Stefana Banacha.

Stypendia im. Stefana Banacha będą oferowane na dwuletnich studiach uzupełniających II stopnia na kierunkach ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych oraz na europeistyce/prawie europejskim, odbywających się w polskich uczelniach publicznych. Po pierwszym roku studiów uczestnicy programu będą mogli wziąć udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus.

W trakcie studiów stypendyści będą mieli możliwość podjęcia krótkookresowego stażu zawodowego na terenie Polski, jak również uczestniczenia w wakacyjnym kursie języka polskiego, w okresie bezpośrednio poprzedzającym rozpoczęcie nauki. W pierwszym etapie realizacji programu w roku akademickim 2013/2014 zostanie przyjętych 50 studentów.

Aplikacje można zgłaszać do 21 czerwca 2013 r.