Studenci - aktualności

Listopadowe webinary Web of Science i EndNote (tematy, terminy, rejestracja)

Biblioteka Główna AGH zaprasza do udziału w bezpłatnych webinarach Web of Science i EndNote.

Spotkania poprowadzą w języku polskim dr Klementyna Karlińska-Batres oraz Marcin Kapczyński z firmy Clarivate Analytics.

Tematy i terminy szkoleń

• Web of Science – podstawy wyszukiwania i nawigacji
    termin: 9 listopada br., godz. 11.00–12.00
    Zobacz, jak poruszać się po nowej platformie Web of Science, aby w pełni wykorzystać jej możliwości. Poznasz nowe funkcje i udogodnienia.

• EndNote online I – tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów
    termin: 14 listopada br., godz. 11.00–12.00
    Wprowadzasz przypisy i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Dowiedz się, krok po kroku, jak stworzyć zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas.

• EndNote online II – wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych
    termin: 16 listopada br., godz. 11.00–12.00
    Dowiedz się, jak automatycznie wprowadzać cytowania i bibliografie w czasie pisania pracy i znaleźć czasopismo do publikacji swoich badań.

• Dwa nowe indeksy na platformie Web of Science: Indeks cytowań rozpraw ProQuest oraz Indeks cytowań preprintów
    termin: 30 listopada br., godz. 11.00–12.00
    Dowiedz się, w jaki sposób nowe indeksy oferują badaczom zoptymalizowaną ścieżkę, zapewniając pełniejszy wgląd w krajobraz badawczy.

Rejestracja na webinary