Studenci - aktualności

INTERSTUDENT 2013 – konkurs na najlepszego studenta zagranicznego

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu INTERSTUDENT 2013, którego celem jest wyłonienie najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje prof. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Konkurs skierowany jest do studentów zagranicznych studiujących na polskich uczelniach (na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich), a jego celem jest nagrodzenie osób, których działalność wzbogaca środowisko akademickie oraz buduje pomosty między kulturami.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: rektorzy lub prorektorzy ds. międzynarodowych, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów, kierownictwa innych organizacji studenckich, jak również sami studenci. Termin nadsyłania ankiet upływa 8 października 2013 r.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji konkursu, za najlepszą zagraniczną studentkę w Polsce w kategorii doktorantów jury Konkursu „Interstudent 2012” uznało panią Alonę Nad, studentkę studiów doktoranckich na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH.