Studenci - aktualności

Integra z Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

Grupowe zdjęcie członków SKN Integra AGH wykonane w sali audytoryjnej.

fot. źródło: facebook.com/knintegra/

Integra z Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

Studenckie Koło Naukowe Integra AGH znalazło się w gronie laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki przyznawanych młodym naukowcom za wybitne osiągnięcia naukowe. W imieniu SKN nagrodę odebrał jego opiekun dr inż. Marek Długosz.

Integra AGH działa przy Katedrze Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Zrzesza pasjonatów robotyki zainteresowanych automatyką, elektroniką, fizyką czy modelowaniem. Główną działalnością koła jest tworzenie oraz ciągłe udoskonalanie robotów mobilnych i autonomicznych. Integra organizuje Festiwal Robotyki Robocomp. Członkowie i członkinie koła biorą aktywny udział w wielu konferencjach i warsztatach, na których prezentują swoje projekty. Zespół aktywnie uczestniczy także w akcjach charytatywnych, takich jak Szlachetna Paczka czy Przyłbica dla Medyka.

Integra AGH ma na swoim koncie liczne nagrody w krajowych i zagranicznych konkursach. W 2022 r. znalazła się na podium prestiżowych zawodów pojazdów autonomicznych F1TENTH Korea Championship. Studencka drużyna z AGH jako jedyna reprezentowała Europę.

***

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki laureaci nagrody na co dzień tworzą ambitne projekty i przyczyniają się do rozwoju polskiej nauki. Wśród nagrodzonych znaleźli się młodzi naukowcy, którzy na co dzień prowadzą badania m.in. nad optymalizacją zastosowań mRNA w terapiach medycznych, angażują się w promocję nauki i nowych technologii oraz wdrażają wynalazki w praktyce przemysłowej. W gronie wyróżnionych są też pasjonaci technologii kosmicznych czy projektanci analogów łazików marsjańskich.

fot. źródło gov.pl/web/edukacja-i-nauka

Na zdjęciu Minister Edukacji i Nauki przekazuje symboliczną nagrodę opiekunowi koła