Studenci - aktualności

Birety w górę! Za nami Święto Absolwentów AGH 2023

Grupowe zdjęcie Absolwentów, Absolwentek, władz uczelni i wydziałów. Wszyscy w strojach ceremonialnych stoją na schodach w holu głównego budynku. Uchwycony moment wyrzucania w górę biretów.

fot. KSAF AGH

Birety w górę! Za nami Święto Absolwentów AGH 2023

Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. niemal 600 absolwentów i absolwentek AGH wzięło udział w uroczystej graduacji, symbolicznym zakończeniu studiów, które nazywamy Świętem Absolwentów AGH.

W dniach 17, 18, 25, 30 listopada oraz 9 grudnia w auli AGH odbyły się uroczystości graduacyjne. Rangi i powagi dodawały wydarzeniom odświętne stroje osób kończących studia – przygotowane specjalnie na tę okazję togi i birety. Nasi absolwenci i absolwentki prezentowali się w nich niezwykle dostojnie.

Uroczystości były również wyjątkowym świętem dla wydziałów. Uczestniczyły w nich władze wydziałowe, promotorzy prac dyplomowych, pracownicy. Cieszy fakt, że celebracji zakończenia studiów tak licznie towarzyszyła nasza akademicka społeczność. Nie zabrakło oczywiście rodzin i przyjaciół osób kończących studia.

Absolwenci i absolwentki otrzymali listy gratulacyjne. Z pewnością zapamiętają skierowaną do nich wypowiedź przedstawiciela władz uczelni:

„Jestem z AGH”: to słowa, które zapewne wypowiadaliście niejednokrotnie – i możecie robić to przez całe życie. Chcielibyśmy, aby pozostały dla Was ważnym elementem samoidentyfikacji, abyście byli dumni z ukończenia AGH, podobnie jak my jesteśmy dumni z Waszych dotychczasowych i przyszłych osiągnięć.

W harmonogram każdej uroczystości wpisane były wykłady motywacyjne wygłaszane przez działających w biznesie absolwentów i absolwentek AGH z poprzednich roczników oraz wystąpienie przedstawiciela Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH.

Był czas na zdjęcia grupowe i indywidualne. W obiektywach aparatów utrwalony został symboliczny i pełen radości rzut biretów w górę. Na pamiątkę wydarzenia absolwenci i absolwentki zatrzymali birety dla siebie.

*Uroczystość Święta Absolwentów AGH dla Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu odbędzie się 2 lutego 2024 r. o godz. 14.00. Wydział przeniósł obchody uroczystości, by móc połączyć je z jubileuszowym balem wydziałowym. Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne będą na stronie WWNiG w styczniu.