Przejdź do treści Przejdź do stopki
Artykuły z kategorii Nauka

Granty Narodowego Centrum Nauki dla naukowców i naukowczyń z AGH

Zdjęcie przedstawiające zbliżenie na okrągły otwór inspekcyjny pozwalający dostrzec wnętrze aparatury laboratoryjnej. Centralny element ma budowę sfery, do której promieniście dochodzą metalowe rury. Wewnątrz sfery znajduje się badana próbka materiału. Spoczywa ona na dolnej z czterech metalowych półeczek.

fot. archiwum AGH

Granty Narodowego Centrum Nauki dla naukowców i naukowczyń z AGH

Ponad 8,7 mln zł otrzymają badacze i badaczki z AGH na realizację projektów w ramach finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22.

Projekty badawcze w ramach OPUS 25

Projekty badawcze w ramach PRELUDIUM 22

Konkursy OPUS i PRELUDIUM to doskonale znane wśród naukowców w Polsce konkursy NCN umożliwiające realizację badań podstawowych w polskich jednostkach. Granty OPUS umożliwiają realizację kilkuletnich złożonych projektów, zbudowanie dużych zespołów naukowych, wykorzystanie wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych oraz współpracę z partnerami zagranicznymi, a to wszystko niezależnie od etapu kariery naukowej, na jakim znajduje się kierownik projektu. PRELUDIUM umożliwia badaczom na bardzo wczesnym etapie kariery – jeszcze przed doktoratem – nabycie pierwszego doświadczenia w realizacji projektów badawczych trwających nawet trzy lata.

Stopka