Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – wydarzenia

Wydarzenia

Fot. Dreamstime

Abstrakcyjna grafika prezentująca nałożone na siebie różne wykresy oraz zestawy danych statystycznych.
ELEMENTS – konferencja Studenckiego Koła Matematyków AGH
  • 04.11.2022
  • 06.11.2022

4 listopada 2022 r. w AGH rozpocznie się trzydniowa studencka konferencja naukowa „Elements”. Tematem przewodnim wydarzenia będzie data science oraz wykorzystanie analizy danych w codziennym życiu, a także w predykcji wydarzeń i zachodzących procesów.

Data science, jako dziedzina nauki, łączy w sobie wykorzystanie specjalistycznej wiedzy z zakresu rachunku prawdopodobieństwa, statystyki, ekonometrii i nauk im pokrewnych oraz umiejętności programistycznych, analizy danych, uczenia maszynowego oraz znajomości algorytmów. W wymienionych obszarach najnowsze osiągnięcia zaprezentują eksperci, praktycy, pracownicy naukowi, studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Matematyków AGH, a także zaproszeni goście zarówno z Polski, jak i zagranicy. Organizatorzy postawili sobie za cel przybliżenie matematycznej analizy danych, która przydaje się na co dzień do lepszego poznania np. zmian klimatu, postępu rozwoju chorób, epidemii czy przywidywania wydarzeń. 

Wybrane zagadnienia prezentowane podczas wydarzenia:

  • Sieci neuronowe – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość – prof. Jacek Tabor, Uniwersytet Jagielloński
  • Światotwórstwo zaczyna się od danych – dr Krzysztof Maj, AGH
  • Jak działają strony o ludziach i rzeczach, które nie istnieją? – dr Filip Turoboś, Politechnika Łódzka

Jednym z punktów programu konferencji będzie konkurs referatów studenckich.

Studencka Konferencja Naukowa „Elements”, organizowana jest w dniach 4–6 listopada 2022 r. przez Studenckie Koło Matematyków działające przy Wydziale Matematyki Stosowanej AGH. Wydarzenie odbędzie się w budynku U-2 (ul. Reymonta 7). 

Konferencja skierowana jest do wszystkich pasjonatów rachunku prawdopodobieństwa, statystyki, analizy danych, machine learning i data science. Jednak pierwszeństwo udziału mają przede wszystkim studenci kierunków: matematyka, matematyka stosowana, ekonometria, statystyka, data science i pokrewnych.

Szczegółowe informacje, program

Stopka