Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – konkursy

Konkursy

Women's Energy in Transition – Polish Edition. Program wspierający kobiece talenty w energetyce

Interesujesz się tematem transformacji energetycznej? Działania na rzecz ochrony klimatu są ci szczególnie bliskie? Obroniłaś pracę dyplomową dotyczącą transformacji energetycznej? Myślisz o rozwoju kariery w sektorze energetycznym? Weź udział w drugiej edycji programu Women's Energy in Transition – Polish Edition. To program dla studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, w którym nagradzane są najlepsze prace dyplomowe dotyczące zagadnienia transformacji energetycznej.

Program jest otwarty dla studentek studiów I oraz II stopnia polskich uczelni, które obroniły swoje prace licencjackie, inżynierskie bądź magisterskie w terminie od 1 stycznia 2022 r. do 30 października 2023 r.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 września do 15 grudnia 2023 r. Finalistki poznamy w lutym 2024 r.

Laureatki otrzymają nie tylko nagrody pieniężne, ale także będą mieć możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek z Grupy Dalkia w Warszawie lub Katowicach. To doskonała okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia i rozwinięcia swoich umiejętności.

AGH jest jedną z uczelni partnerskich programu, a jego ambasadorką – Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw dr hab. Monika Motak, prof. AGH.

Sektor energetyczny jest sektorem nierówności. Wyniki badań prezentowanych przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA), Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA) oraz World Economic Forum pokazują, że kobiety zajmują zaledwie 22% wszystkich miejsc pracy w sektorze produkcji i dystrybucji energii i jedynie 14% stanowisk menadżerskich. W sektorze zawodowej energetyki odnawialnej kobiety pełnią funkcje administracyjne tylko w 45% przypadków. Women's Energy in Transition to inicjatywa, która ma na celu zmienić ten stan rzeczy i stworzyć równowagę płci w sektorze energetycznym.

Szczegółowe informacje o programie

Stopka