Doktoranci – konkursy

Konkursy

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs PRELUDIUM BIS 5 skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Nabór wniosków trwa do 15 września 2023 r. do godz. 16.00. Termin rejestracji w systemie eCOP upływa 8 września br.

Celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich.

Budżet projektów może obejmować środki na badania w wysokości co najwyżej 300 000 zł, koszty stypendium doktoranckiego oraz koszty pośrednie. W konkursie będą finansowane projekty trwające 36 lub 48 miesięcy.

Konkurs wspiera międzynarodową mobilność doktorantów, którzy są zobowiązani do realizacji trwającego od 3 do 6 miesięcy, zagranicznego stażu badawczego, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej).

Budżet konkursu wynosi 25 mln zł.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system OSF, zgodnie z procedurą składania wniosków.

Obsługę konkursu w AGH prowadzą: Barbara Syposz-Łuczak (tel. 32 59, e-mail: bsluczak(at)agh.edu.pl), Aneta Futiakiewicz (tel. 53 17, e-mail: futiakiewicz(at)agh.edu.pl) i Barbara Wyżga (tel. 32 58, e-mail: bwyzga(at)agh.edu.pl) z Działu Obsługi Programów Krajowych w Centrum Obsługi Projektów AGH.

Ogłoszenie o konkursie, dokumentacja, regulamin