Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci – konkursy

Konkursy

Trwa nabór zgłoszeń do trzeciej edycji międzynarodowego konkursu o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Wnioski przyjmowane są do 30 września 2023 r.

Konkurs jest przeznaczony dla młodych naukowców mających nie więcej niż 40 lat (urodzonych w 1983 r. lub później). Mogą wziąć w nim udział osoby z ośrodków badawczych państw należących do UE, ośrodka stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz naukowcy ze Szwajcarii. 

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich trzech lat dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostają odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

Wniosek konkursowy (wraz z 2-3 listami rekomendacyjnymi oraz maksymalnie trzema publikacjami) należy złożyć drogą elektroniczną na adres mailowy lemprize(at)pwr.edu.pl.

Nazwisko zwycięzcy lub zwyciężczyni poznamy 15 listopada 2023 r. w trakcie corocznych obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.

Zwycięzca/zwyciężczyni otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 zł (około 22 000 EUR), a także zostanie zaproszony/a do Wrocławia na uroczystość wręczenia nagrody i wygłoszenie wykładu o swoim  odkryciu bądź osiągnięciach. Przewidziane jest również spotkanie z młodymi naukowcami.

Wszelkie pytania należy kierować na adres lemprize(at)pwr.edu.pl.

Szczegółowe informacje

Stopka