Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Zwycięstwo siatkarzy AGH w finale AMP

Grupowe zdjęcie zawodników AGH i ich kadry szkoleniowej. Zawodnicy mają zawieszone na szyi złote medale, ubrani są w stroje startowe w uczelnianych barwach. Na twarzach widać radość i dumę ze zwycięstwa.

fot. Paweł Jaskółka

Zwycięstwo siatkarzy AGH w finale AMP

Siatkarze AZS AGH zdobyli złoto w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce.

Nasi zawodnicy należeli do faworytów rozgrywek. Od fazy grupowej, przez ćwierćfinały i półfinały przeszli rewelacyjnie, zaliczając komplet grupowych zwycięstw. W finale spotkali się z ANS Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu, wygrywając mecz 3:0.

Drużyna grała w składzie: Karol Borkowski, Maciej Czyrek, Jakub Dereń, Bartosz Gomułka, Piotr Janusz, Kacper Komar, Jakub Kraut, Marcin Krawiecki, Adam Miniak, Rafał Putkowski, Łukasz Rymarski, Adam Świdroń, Kajetan Tokajuk, Igor Zawadzki. Zespół trenuje Andrzej Kubacki.

Naszemu zawodnikowi – Karolowi Borkowskiemu – przyznano tytuł MVP męskiego turnieju (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz).

Klasyfikacja generalna mężczyzn

  1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  2. Akademia Nauk Stosowanych – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu
  3. Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Klasyfikacja generalna kobiet

  1. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie
  2. Akademia Nauk Stosowanych – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu
  3. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
  4. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce odbyły się w dniach 11–14 maja 2023 r. w Poznaniu. Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mecze rozgrywano na parkietach hal Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej. O medale rywalizowały 32 zespoły (prawie 500 siatkarek i siatkarzy) z 26 uczelni.

Stopka